Zdravé a bezprievanové chladenie
modernej domácnosti

  • Ste človek, ktorému prekáža klimatizácia ale hľadáte riešenie ako efektívne schladiť Vašu domácnosť? STROPNÉ CHLADENIE je ideálne riešenie práve pre Vás. Žiadne nepríjemné fúkanie na krk a hlavu, vírenie prachu alebo roztočov v miestnosti ale len príjemné jemné chladenie vzduchu vo vašej obývačke alebo spálni.
  • Pracuje totiž na princípe sálania a tak na rozdiel od klimatizácie, ktorá funguje na princípe cirkulácie vzduchu. Stropné chladenie funguje na princípe cirkulácie vody v trubkách a tak sa v strope drží nízka teplota.
  • Keď teplý vzduch, ktorý je ľahší ako studený, vystúpi ku stropu, ochladí sa a klesne späť na dol. Stropné chladenie Vám vieme samozrejme spraviť aj tak, aby Vám v zime kúrilo. Viac o vykurovaní stropným kúrenímtu

Suchý systém stropného chladenia

Stropné chladenie umiestnené v sádrokartónovej konštrukcii

Zabezpečíme Vám jedinečné stropné chladenie spočívajúce v umiestnení trubiek v sádrokartónovej konštrukcii pripevnenej k stropnej doske. E to jedinečné riešenie aplikovateľné v každom interiéri, kde je možnosť zníženia stropov.

Dá sa inštalovať v každej novostavbe ale aj rekonštruovanej stavbe. Zrealizujeme Vám návrh, výmeru a profesionálnu montáž. Nastavíme Vám reguláciu a hydraulické.

Mokrý systém stropného chladenia

Stropné chladenie umiestnené pod omietkou

Zabezpečíme Vám stropné chladenie umiestnené pod omietkou, ktoré je vhodné do novostavieb ale aj do objektov po rekonštrukcii. Tento systém pracuje na báze vysokej akumulácie chladu alebo tepla. Môžete ho teda v zime využívať aj na vykurovanie priestorov vašej domácnosti. Systém robíme 3 spôsobmi, ktoré sú znázornené na obrázkoch. Vaša nehnuteľnosť musí mať pevný strop na uchytenie systému a omietky.

Temperovanie betónového jadra

Stropné chladenie umiestnené v železobetónovom strope a v doske podlažia

Zabezpečíme Vám projekciu a montáž stropného chladenia vo vašej novostavbe. V prípade, že máte v plánoch vašej novostavby železobetónový strop, alebo viete ešte plány zmeniť na tento typ stropu, odporúčame Vám toto riešenie stropného chladenia. Dokáže maximálne akumulovať chlad aj teplo a tak je možné využitie tohto systému v zime aj na stropné vykurovanie. Okrem toho je to cenovo najdostupnejší a najpopulárnejší systém stropného chladenia na trhu.